22.5. a 27.5. 2014

Koncem května a začátkem června proběhlo na naší škole školní a oblastní kolo v lehké atletice. Sportovci a sportovkyně dali do sportování všechny své síly, ale ani to nestačilo bohužel k tomu,aby se některý z našich talentovaných sportovců probojoval do okresního kola (na rozdíl od předchozích úspěšných let).

19.6. 2014

Posledních pár dní před začátkem tak dlouho očekávaných prázdnin, měly děti možnost i „kulturního vyžití“.

Školní výlet na zámek Častolovice byl ukázkou vhodně a nápaditě připraveného programu  pro malé návštěvníky, které zaujala nejen obora s bílými daňky, sviní Martou a srnečkem Matýskem, ale i zámecký zvěřinec, kde si děti mohly domácí zvířátka pohladit a nakrmit. Prohlídka zámku uvedla děti do další etapy - historické etapy - výletu . Děti zhlédly středověké kejklířské vystoupení, zastřílely si z kuše a zkusily svou obratnost na laně. Výlet sklidil velký úspěch, „žactvo“ přijelo všeobecně spokojeno.

25.6. 2014

Škola naruby – tak ta doopravdy naruby byla ve středu 25.6. Co to vlastně je škola „naruby“. Prostě místo učení – hraní.

Děti si zahrály na paní učitelky a postavily se za katedru, a paní učitelky si zase zahrály na dítka školou povinná a usedly do školních lavic. Obrácené vyučování bylo ukončeno „řáděním“ v tělocvičně. Žáci a žákyně využili školních pomůcek jinak než obvykle. Místo štafetového kolíku si předávali školní aktovku, učebnice sloužily místo k učení k tancování, stejně jako barevné pastelky. A soutěž „tužky do penálu“ – to se jednalo samozřejmě o taneční soutěž.

26.6. 2014

Poslední dva dny školního roku byly slavnostnější. Ve čtvrtek nás pobavilo Divadélko pro školy bravurně provedenou a vtipnou pohádkou Písnička pro draka aneb jak se vaří pohádka. Pobavily se nejenom děti.

Stejně jako kvalitním pedagogem nemůže být každý, tak ne každý herec je hercem kvalitním.

Po představení následovalo slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí“ velitelem místního hasičského sboru panem Košťálem. Již po několikáté se školní výtvarníci úspěšně  probojovali svými výkresy do okresního  kola. I letos si dvě žákyně  z naší školy v kategorii mladších žáků - Nela Klíchová a Natálie Němečková – vybojovaly první místo v okresním kole.

27.6. 2014 – poslední den školního roku 2013-2014.  Samozřejmě se rozdávalo vysvědčení. Na naší škole je tento den již několik let slavnostní událostí, která je vždy doprovázena malým kulturním programem. Celá škola se loučí se žáky páté třídy šerpami, pamětními listy a drobným dárkem.

Obdarovaní byli ale i prvňáčci. Letos jim byl na krk zavěšen zlatý klíček, kterým byli symbolicky uvedeni mezi čtenáře. Tímto klíčkem si otevřeli pomyslné dveře do světa pohádek a příběhů.

Celý slavnostní proces byl ukončen vyhodnocením  nejlepších čtenářů za školní rok. Ocenění knihou je už samozřejmostí, ale dostat se do školní „Knihy rekordů“ se poštěstí málokomu. Do této školní knihy paní ředitelka zapsala úspěchy  čtenářské, sportovní i výtvarné a tím definitivně ukončila školní rok 2013-2014.