Jablíčkový den - 27.9. 2012 ( projektový den pro žáky 1.r. - 5.r. )

Jablko - slovo, které je zakulacené samo o sobě. Sporem o jablko začala Trojská válka, Newtonovo jablko je spjato se zákonem o zemské gravitaci, královské jablko je známo jako symbol moci králů a císařů....

To všechno napadne možná dospělého, ale malému žáčkovi se vybaví kulaťoučké či šišaťoučké, slaďoučké či kyselé, červené či strakaté ovoce, které je rozšířené po celém světě. Že jsou jablíčka zdravá, ví snad každý. Proč jsou jablka zdravá, jak důležité látky obsahují, co se z jablek vyrábí a další informace se děti dozvěděly při "Jablíčkovém  dnu", který proběhl v naší škole 29. září.

Celý tento den se točil kolem jablíček. Jablíčkové hry, články, kvízy, luštěnky a soutěže s jablíčky, početní úkoly s jablky i bez nich nakonec završilo "jablíčkové dovádění" v tělocvičně. Při výtvarné výchově  si pak žáci zkusili vyrobit otiskováním rozpůlených jablíček červíka Pepíka a ve školní družině si odpoledne děti uvařily s paní vychovatelkou  čaj z jablečných slupek.

Tento den byl jedním  z projektových dnů, kterými se snaží naše škola zpestřit klasické školní vyučování.