Masopustní veselice 2012

Ve čtvrtek 16. února jsme měli ve škole "Masopustní veselici". Hned ráno jsme se sešli na chodbě a každá třída měla připravené nějaké divadélko, které předvádělo nějaké staré zvyky, které patřily k masopustu. Naše třída předváděla "obchůzku s klibnou (kobilou)". Na závěr našeho vystoupení rozdala "hospodyně" všem dětem dobroučké kulaťoučké koblihy.
Potom jsme se přesunuli do tělocvičny . Tady jsme nejdříve odemkly velikým klíčem smyšlené dveře, aby mohl začít masopust. Když jsme je odemkly, mohla začít slavnost. Nejprve byla promenáda masek a pak jsme hráli různé hry, např. na vykřupané koblížky, hop koblížky do košíčku, tanec s medvědem nebo koblížková volenka. Byla to legrace. Nakonec jsme pohřbili basu. Při tom jsme hlasitě "brečeli", protože nám bylo líto, že už je masopustu konec.

J. Marinica a M. Reichová, žáci 4. třídy